קבוצות לפיתוח ושיפור המיומנויות החברתיות
הילד שלך ביישן ומסתגר? אין לו כמעט חברים?
 הוא מתקשה למצוא את מקומו בין בני גילו?
 אולי הוא נקלע לעיתים קרובות למריבות?
 מתקשה לפתור בעיות עם חבריו? מרביץ?
  
ייתכן וגם ילדך זקוק לעזרה בשיפור המיומנויות החברתיות שלו
כדי להסתדר טוב יותר עם בני גילו, כדי לרכוש חברים וכדי להרגיש טוב יותר בגן ובכיתה
שם *
נייד *
מייל *
תכנית הטיפול
הטיפול מבוסס על שילוב בין מפגשים קבוצתיים של הילדים ובין מפגשים פרטניים עם הורים ללא הילד המשלימים יחד את התהליך הטיפולי.  
  • בכל קבוצה עד חמישה ילדים.
  • משך כל מפגש קבוצתי 60 דקות ומפגש הורים - 50 דקות
  • הטיפול נמשך כשנה בהתאם לצרכיו של הילד והתקדמותו 
  • הקבוצות יתקיימו בהוד השרון ומתאימות לילדי הגן וכיתה א' (גילאי 4-7)

מפגשים קבוצתיים

במפגשים  הקבוצתיים אפגש עם הילדים (עד 5 ילדים בקבוצה) פעם בשבוע למשחק חופשי באופן המדמה  סיטואציות מוכרות מחיי הגן וההפסקה בביה"ס. אני אתווך בין הילדים ואסייע להם  לקחת חלק בקבוצה, לבטא את רצונותיהם ותחושותיהם בפני הילדים האחרים, אעזור להם  בפתרון בעיות וקונפליקטים חברתיים, אעזור להם לפרש סיטואציות חברתיות באופן תואם  עד שילדכם ירכוש מיומנויות חברתיות תואמות לגילו ותבנה ותשתקם זהותו החברתית.

הדרכת הורים

במקביל למפגשים הקבוצתיים תתקיים הדרכת הורים פרטנית בכל שבועיים. במפגשי ההדרכה נשוחח על התהליך שהילד עובר בקבוצה, ההורים ישתפו בתהליך שהילד עובר בבית ויוכלו להעלות דילמות ושאלות, כל זאת על מנת שתיווצר שפה משותפת והמשכיות של התהליך מעבר לשעות המפגשים הקבוצתיים.  
 
 
  

בהנחייתה של אורית רובין בן-חיים

פסיכולוגית במכון להתפתחות הילד בבית חולים מאיר, בעלת ניסיון בעבודה התפתחותית עם ילדים והורים בגיל הרך ובעבודה חינוכית בגני ילדים.  
במסגרת עבודתי אני מטפלת בילדים והורים, מנחה קבוצות שונות ועורכת אבחונים פסיכולוגים- התפתחותיים, אבחונים קוגניטיביים ורגשיים, אבחוני תקשורת והערכת בשלות לכיתה א'. 
 
אני מאמינה במיוחד במעורבותם של ההורים בתהליך הטיפולי ובתרומתם המשמעותית למצבו הרגשי של הילד בגיל הרך, ולכן אני מציעה הדרכות הורים כמענה לילדים עם קשיים חברתיים שונים, קשיי התנהגות, קשיים בהצבת גבולות, קשיים בגמילה מחיתולים, קשיים בשינה ועוד.
בנוסף,  אני מטפלת באופן פרטני בילדים בגיל הרך עם קשיים רגשיים שונים, וכאשר נראה כי מוקד הקושי הוא ביחסים בין ההורים והילדים אני מציעה טיפול דיאדי (טיפול הורה-ילד).
  
לפרטים ניתן ליצור עמי קשר: 052-2299336,   orit.rbh@gmail.com
 
שם *
נייד *
מייל *